KAS IR KENDAMA?

Kendama ir atkarību raisoša, prasmju koka rotaļlieta, kas nāk no Japānas. Kaut kas vēl nebijis Latvijā. Tā veicina balansa, acu-roku koordinācijas un refleksu attīstību. Kendama ir piemērota kā bērniem, tā pieaugušajiem. Kendamas spēlē ir nebeidzamas triku variācijas kā iesācējiem, tā augsta līmeņa spēlētājiem.  Mūsdienās kendamas spēle vairs nav tikai izklaide, tā kļuvusi par nopietnu un strauji augošu sporta veidu (tagad arī Latvijā) ar neskaitāmām sacensībām visā pasaulē.

Kendama sastāv no Kena (koka kāts) un damas (bumba), kas kopā savienoti ar striķi. Kendamas trikus veic dažādās variācijās žonglējot bumbu kādā no trim kausiem, uzdurot to uz kena smailes vai balansējot abus, vienu uz otra, dažādos jaunos, radošos veidos. Kendamas prasmju izkopšanai nepieciešams laiks, koncentrēšanās spējas, pacietība un radošums.

PAR KEKE SKOLU TŪRI

Kendamas un Eiropa

Tā kā esam galvenie Sweets kendamas izplatītāji Eiropā, mūsu produkciju iespējams iegadāties gan Latvijā, gan arī citur Eiropā. Laika gaitā esam izveidojuši sadarbību ar tādām valstīm, kā Igaunija, Lietuva, Nīderlande, Somija, Šveice, Lielbritānija u.c.

lvLatvian